Haber

Türkiye’de bir futbol kulübüne silahlı saldırı! Darıca Gençlerbirliği oyuncularına kurşun yağdırdılar

Darıca GençlerbirliğiFutbolcular, Büyükçekmece Tepecik spor 1-0 mağlup olduğu maçın ardından silahlı kişilerin saldırısına uğradı. Kulüpten yapılan açıklamada saldırıya çok sert tepki gösterildi.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

“ÖRGÜTLÜ SUÇ ÖRGÜTLERİ HAİN SALDIRI YAPTI”

Büyükçekmece Tepecik bugün oynadı spor Karşılaşmamızın ardından ev sahibi kulübün ev sahipliği yaptığı organize suç örgütünün konvoyumuza yaptığı alçak, hain, korkakça ve alçak saldırıyı kamuoyuna duyurma gereği doğdu. Maç kadrosunda yer almayan futbolcularımız Mehmet Buyruk Danış, Emre Nasuh, Mert Iliman, Enes Aydın ve Eren Yürük maçı tribünlerden takip etti. Maç sonunda soyunma odasına gitmek isteyen oyuncularımıza organize suç örgütü mensupları haince saldırdı. Genç futbolculara silahlarla saldırma hakkı kimindir? Bu insanlar tribüne nasıl silahlarla girdiler?

“FUTBOLCULARIMIZIN ÇOĞUNU YARALANDI”

Bu mafya yapısının çocuklarımıza yönelik gerçekleştirdiği hain silahlı saldırı sonucunda başta liderlerimiz olmak üzere tüm personelimiz futbolcularımızın kurtarılmasına yardımcı olmuş, çıkan arbede sonucunda çok sayıda futbolcumuz yaralanmıştır. Burada bir kez daha soruyoruz, tribünlere silah nasıl sokuldu? Stadyum yakınlarında maçı alkol ve uyuşturucuyla takip eden organize suç örgütü üyeleri, maç sonunda nasıl olup da soyunma odasının girişine gelerek saldırıda bulundu? Tribün kültüründe, spor Yüz kişinin yirmi kişiye organize bir şekilde saldırması kültürde veya genel ahlak kurallarında kabul edilebilir mi? Hain saldırıya kimseyi geride bırakmadan göğüs geren liderlerimize, teknik ekibimize, futbolcularımıza ve tüm personelimize acil şifalar diliyor, hayatlarındaki en büyük başarısı 18 yaşında silahla ateş etmek olan organize suç örgütü mensuplarını kınıyoruz. – yaşındaki çocuklar. Tüm yasal haklarımız gizli kalmak kaydıyla Türk spor kamuoyunun takdir hakkı saklıdır.

Kaynak: Haberler.com / Spor

ihsangazihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu