Yaşam

‘Şimdi Ne Yapacağım’ Dediğinizde İmdadınıza yetişecek Değerli İpuçları

Şimdi ne yapacağımı düşündüğünüz anlar oldu mu? Günlük rutininiz, profesyonel iş hayatınız ve bağlarınız hakkında bazı faydalı bilgileri sizler için derledik. Buyrun…?

Kaynak:https://www.reddit.com/r/LifeProTips/…

1. Para biriktirmek istiyorsanız, harcama alışkanlıklarınızı anlamak için bir veya iki ay boyunca harcamalarınızı takip edin.

Dışarıda yemek yemeyi azaltmak için ayarlamalar yapabileceğiniz alanları belirleyin.

2. Kariyerinizde ilerledikçe özgeçmişinizi doldurmaya devam edin ve ihtiyaç duyduğunuzda onu tek sayfalık bir özgeçmişe indirin.

3. Kısıtlı olduğunuzda gönderiyi birkaç saat erteleyin. Pişman olacağın şeyler söyleme.

4. Kendinize “Bu kurtarılabilir mi?” yeni bir tane almak için bir öğeyi atmadan önce. sormak. Hem bütçenizi hem de çevreyi korumuş olursunuz.

5. Uçakları tekne gibi düşünün, denizdeki dalgaya benzetin kendinizi hava türbülansı içinde bulduğunuzda, uçağın o ufak sarsıntısı teknedeyseniz sizi hiç endişelendirmez.

6. Çocuklarınızla matematik ödevleri üzerinde çalışırken, sorunu çözmek için kuralları yazarak başlayın.

7. Komşularınızla görüşün ve yeterli bağ kurun. Siz evde yokken evinize göz kulak olabilirler.

8. Fırında pişirirken folyo yerine parşömen kağıdı kullanın. Yiyecekler parşömen kağıdına yapışmadan çıkıyor.

9. Farklı bir tarz deneyen birini gördüğünüzde iltifat edin. Nazik olmak zor değil ve eğer emin olmadıkları bir şeyi denemişlerse, onlara tutunuyorsunuz.

10. Gelecekteki benliğinize gerçekten değer verdiğiniz biri gibi davranın. Örneğin yarın için masanızı temizleyin, sabah için kahve makinesini suyla doldurun.

11. Camınız açık olarak araç kullanırken, sürüş sırasında rüzgarın size çarpmasını önlemek için sağ arka yolcu camını açın.

12. Sıcak havalarda uzun süre dışarıda kaldıktan sonra vücut ısınızın normale dönmesi için bileklerinizi ve dirseklerinizi soğuk su altında tutun.

13. Duygusal olarak moraliniz bozuksa yürüyüşe çıkın, bir bardak su için ve biraz dinlenin. Daha düz hissedeceksin.

14. Güne başlarken haberleri, e-postalarınızı okumayın, sosyal medyaya bakmayın. Oburların hayatlarına ve gündemlerine dalmadan önce, kendi zihninizde zaman geçirin.

15. Dizüstü bilgisayarınıza bir içecek dökerseniz hemen kapatın, ters çevirin ve klavye tarafı aşağı gelecek şekilde kurulayın. Tekrar açmadan önce mümkün olduğunca uzun süre bekleyin.

aziziyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu