Teknoloji

Nintendo’dan yüreklere su serpen Switch 2 açıklaması

Nintendo Switch’in halefinin 2024’te piyasaya sürülmeyeceğini öğrenmek bizi ne kadar hayal kırıklığına uğratsa da, gecikmenin bazı avantajları bulunuyor olabilir. Bunların en önemlisi, Nintendo’nun Switch 2’ye olan yoğun talebi karşılayacak yeterli arzı yaratmak için bolca zamanı olacak olması.

Kısa süre önce hissedarlarla yapılan bir soru-cevap oturumunda şirkete, karaborsacıların gelecek yıl Switch 2 konsollarını yeniden satmasını nasıl engellemeyi planladığı soruldu. Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa yanıt olarak, karaborsacılığı önlemenin en kolay yolunun lansman sırasında yeterince Switch 2 konsolu üretmek ve herkesin bir tane almasını kolaylaştırmak olduğunu açıkladı.

Furukawa, buna ek olarak, her bölgenin koşullarını göz önünde bulundurarak yasa kapsamında herhangi bir önlem alınıp alınamayacağını değerlendirdiklerini belirtti. Elbette, küresel çip kıtlığı nedeniyle COVID-19 salgınının zirvesindeyken müşteriler bir Nintendo Switch, PS5 veya Xbox Series X bulmakta çok zorlanmıştı. Zira Nintendo, Sony ve Microsoft yeterince konsol üretemedi. Sonuç olarak, karaborsacılar stokta kalanları toplayıp hemen ardından yüksek fiyattan satabiliyorlardı.

Furukawa hissedarlara, küresel yarı iletken kıtlığına gelince, “bu durum artık çözülmüştür. Parça sıkıntısının şu anda halef modelin üretimi üzerinde önemli bir etkisi olacağına inanmıyoruz” dedi.

Furukawa’nın bu sözleri Nikkei’nin bu yılın başlarında yayınladığı bir raporla da örtüşüyor.

haberdiyadin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu