Haber

Kocaeli’de önemli eğitim… Mimari yapıda yangın güvenliği anlatıldı

KOCAELİ (İGFA) –İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ve Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) iş birliğinde ‘Mimari Tasarımda Yangın Güvenliği’ eğitimi verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen eğitimde Dr. Gökhan Balık konuşmacı olarak yer aldı. Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler, IMO Kocaeli Şube Başkanı Ali Akgün, ilçe belediyelerindeki misyoner işçiler ve odaya bağlı mimarlar katıldı.

IMO Kocaeli Şube Başkanı Ali Akgün, eğitimden beklenenin binalarda yangınla mücadele konusunda fikir oluşturarak biraz daha bilinçlenmek ve yapı malzemelerinin ne kadar sağlam olduğunu bilerek yaşanacak yangınlarda kayıpları en aza indirmek olduğunu belirtti. .

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler, “Gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar yapılarda bazı değişikliklere neden olabiliyor. Son dönemde yangın yönetmeliği kapsamında önemli sıkıntılar ve sıkıntılar yaşıyoruz. Yangınımız” Bu konuda da departmana çok sayıda başvuru geliyor.Toplantı yaptık.Yangın yönetmeliği kapsamında yaşanan sorunların nasıl çözüleceği konusunda beyin fırtınası oluşturduk.Toplantıların yapılması gerektiği ve analiz önerileri alınması gerektiği konuşuldu. gelişen teknoloji ile birlikte. Büyükşehir Belediyesi olarak yangın güvenliğine büyük önem veriyoruz. Projeleri incelerken bu eğitimle birlikte proje aşamasındaki eksiklikleri tamamlayabileceğiz. Sonuç projeye yansıyacak” dedi.

haber-keban.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu