Haber

İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na dayandırdığı iddialar yalanlandı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Belediye Başkanları Toplantısı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Başkan olmaya devam edersen yerel seçimlerde olmayacağım” diyerek ara verdiği iddia edildi. İddiaları yalanlayan CHP’den yapılan açıklamada, “Belediye başkanlarımız toplantıda düşünce ve önerilerini açıkladı. Ancak kamuoyuna sevdirilmeye çalışılan yukarıdaki ifade kullanılmadı.”

KRİZDEN SONRA İLK KEZ ORTAYA ÇIKTILAR

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP’de ‘değişim’ rüzgarlarının öncüsü olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Başkan Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki gerilim, geçtiğimiz günlerde ‘gizli görüşme’ ile doruk noktasına ulaştı. CHP’li üst düzey isimlerle internet üzerinden yaptığı görüşmenin görüntüleri sızan İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu, kriz sonrası ilk kez Belediye Başkanları Toplantısı’nda bir araya geldi.

“SEN GENEL BAŞKAN OLMAYA DEVAM EDERSEN BEN OLMAM”

Belediye Başkanları Toplantısı ile ilgili bir iddia gündeme bomba gibi düştü. İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na “Başkanlık yapmaya devam edersen yerel seçimlerde olmayacağım” dediği, CHP’li Ahmet Akın’a “Konuşmanı topla” diyerek araya giren CHP’li Ahmet Akın’a “Ben bitiremem, dinleyeceksin” yanıtını verdiği iddia ediliyor.

“İDDİA YANLIŞ”

Konuyla ilgili CHP’den bir açıklama geldi. Tezleri yalanlayan CHP, söz konusu sözlerin kullanılmadığını söyledi. CHP Doğrulama hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Genel Merkezimizde gerçekleştirilen Belediye Başkanları toplantımızda İBB Liderimiz Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanımıza ‘Başkanlığa devam ederseniz yerel seçimlerde olmayacağım’ açıklaması yaptığı tezi gerçek dışıdır. Toplantıda bir sonraki yerel seçim gündemi ve Cumhurbaşkanlığı seçimi değerlendirmeleri yapıldı.

haber-erzin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu