Haber

Doğa Okulları Antalya Bilim Kampüsü öğrencileri 220 kilo plastik atık topladı

Doğa Okulları Antalya Bilim Kampüsü öğrencileri eğitim-öğretim yılı boyunca yurtlarında ve okullarında plastik atık topladılar. Öğrenciler, plastik atık konusunda farkındalık yaratmak amacıyla başlattıkları proje sonunda 220 kilo atık toplayarak, toplanan atıkları Muratpaşa Belediyesi’ne teslim etti.

Antalya’daki Tabiat Okulları Bilim Yerleşkesi öğrencileri, nüfus artışı ve hızla artan tüketimin neden olduğu çevre sorunlarına dikkat çekmek ve nitelikli atıklarını geri dönüştürmenin değerini vurgulamak için bu eğitim-öğretim yılında bir projeye imza attı. Öğrenciler evlerinde ve okullarında oluşan plastik atıkları yıl boyunca çöpe atmadı, 220 kilogram plastik atık topladı.

Muratpaşa Belediyesi’nin geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart kapsamında öğrenciler topladıkları atıkları belediyeye teslim ederken, projeye katılan öğrenci ve öğretmenlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Törende Doğa Okulları Müdürü Nadire Öksüz, proje koordinatörü Coğrafya Öğretmeni Gülten Tağ, öğrencilerini duyarlılıklarından dolayı tebrik ederek, desteklerinden dolayı Muratpaşa Belediyesi’ne teşekkür etti.

kemalpasa-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu