Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışanının oy kullanmadığı için darp edildiği iddiası

Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışanının “oy kullanmadığı ve fotoğrafla belgelemediği” için darp edildiği iddiası

Dayak raporu alan büro çalışanı kabahat şikayetinde bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek:

“Tasvip etmediğimiz vahim olayı Teftiş Kurulu Başkanlığına havale ettik”

ANTALYA – Antalya’nın Kaş ilçesinde bir Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışanının seçim günü oy kullanmadığı gerekçesiyle darp edildiği iddia edildi. İddiayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, onaylamadıkları vahim olayın Teftiş Kurulu Başkanlığı’na sevk edildiğini duyurdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Düz Hizmet Birimi’nde görev yapan Umut Altaca, Kınık Jandarma Komutanlığı’na giderek, “oy kullanmadığı ve fotoğraf çekmediği için bu sabah belediye çalışanı tarafından darp edildiği” iddiasıyla şikayetçi oldu. 28 Mayıs’ta yapılan 2’nci cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘oyun’ yazmıştı. Darp ihbarı da alan Altaca, jandarmaya, “Bugün ben belediye hizmet biriminde çalışırken, belediye hizmet biriminde görev yapan İ.B. çevre sağlığı birimi, odama girdi ve ‘Sen erkek misin?’ Bana yumruk attı sonra darp etti. Yaralı olarak hastaneye gittim ve darp raporu aldım. Olaydan önce İ.B. ve DA, YE, OA, A.Ö. Görüntülenmesine engel oldular” söz konusu.

Ofisteki kan izine ait görüntüleri jandarma ile paylaşan Altaca, “Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda büro çalışanı olarak çalışıyorum. Alındım” dedi.

Böcek: “Şiddetin her türüne karşıyız”

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Belediyemiz Kaş İlçe Hizmetleri Müdürlüğü’nde meydana gelen ve tasvip etmediğimiz vahim olay incelenmek üzere Teftiş Kurulu Başkanlığı’na sevk edilmiştir. duyuracağız”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu