Haber

AK Parti’den Saadet’e: Bize destek verin bu işi bitirelim

DUVAR– Seçim anketlerinde ittifakların oylarının birbirine yakın ilerlemesi partilerin kararsız seçmenlere yönelik çalışmalarını yoğunlaştırmalarına neden oldu. HaberTürk müellifi Muharrem Sarıkaya, sön devirde siyasi partilerin sivil toplum örgütleri ile görüşmelerini ağırlaştırdıklarına dikkat çekti, bu çalışmaların bilhassa yurt dışında yaygın olduğunu belirtti.

Sarıkaya, yurtdışı kulisleri hakkında bir öbür bilgi de aktardı. AK Parti grubunun yurtdışında Saadet Partisi Nürnberg teşkilatını da ziyaret ettiğini yazdı. Sarıkaya’nın yazısına nazaran, ziyaret sırasında iki parti yetkilileri ortasında şöyle bir konuşma geçti:

“Nitekim, son devir partiler oy kullanma hakkına sahip vatandaşlarının yurt dışında ağır yaşadığı ülkeleri ziyarete başladı.

Bunlardan biri de AK Parti bir heyeti olmuş; Almanya’nın Bavyera Eyaletinin tarihi kenti Nürnberg’i ziyaret etmiş…

Dikkat çeken AK Parti heyetinin Saadet Partisi’nin Nürnberg teşkilatını da ziyareti.

Almanya ziyaretinde SP başkanı Karamollaoğlu’na eşlik eden Genel Lider Yardımcısı Bülent Kaya, dün sohbetimizde aktardı.

AK Parti heyeti, ‘Cumhurbaşkanımızın oy oranı yüzde 45’i aşıyor, siz de desteğinizi gösterin bu işi bitirelim’ deyince, SP teşkilatı parti programlarını çıkarıp SP’nin parlamenter sistemi istek ettiğini anımsatmış ve ‘Siz bizim adayı destekleyin’ cevabını vermiş.

Konu da bu noktada kapanmış.

Aktarıldığına nazaran partiler, yurt dışı temaslarında parti teşkilatlarıyla kalmayıp, sivil toplum kuruluşlarına çok daha fazla yer ayırmış.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu