Haber

Adıyaman’da Anız Yangını Söndü

Adıyaman’da grupların söndürmek için seferber olduğu anız yangını, Adıyaman Ticaret Borsası binası ve bağ evlerine sıçramadan söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Altınşehir Mahallesi Adıyaman Ticaret Borsası yakınlarında anız yangını meydana geldi. Çıkan anız yangını, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek etrafa yayıldı. Durumu fark eden vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak ihbarda bulundu. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen anız yangınına olay yerine gelen itfaiye ekipleri yetersiz kalınca bu kez de destek ekipleri sevk edildi.

Yangına müdahale için vidanjör, AFAD grupları, Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı itfaiye ekipleri, TOMA, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı jandarma ekipleri ve polis ekipleri sevk edildi.

Yaklaşık 250 dönümlük alana yayılan yangını söndürmek için gruplar yoğun çaba sarf etti.

Gruplar, alevlerin Adıyaman İl Ticaret Borsası Başkanlığı binası ile çevredeki çok sayıda bağ evine sıçramaması için önlem alırken, alevlere de müdahale etti. Yaklaşık 3 saat süren söndürme çalışmalarının yapıldığı alana Adıyaman Vali Yardımcısı Muhammed Tugay, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve İl Jandarma Komutanı Albay Ferdi Erbakıcı gelerek çalışmaları yerinde inceledi ve durum hakkında bilgi aldı.

Ekiplerin yangını söndürmek için yoğun çaba sarf ettiğini vurgulayan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, “Normal gece şartlarında gördüğümüz üzere yaklaşık 200-250 dönümlük alan gündüz daha net olacak. Anız yangınıyla karşı karşıya kaldık. can kaybı” Çaba ve emekle önlendi. Sadece birkaç ağaç yanmış olabilir. Böylesine büyük bir emekle, büyük bir emekle, önemli bir rüzgar da meydana gelen yangın için bu arkadaşları canı gönülden kutluyorum” dedi. Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, telsizden anons yaparak söndürme çalışmalarına katılan tüm ekiplere teşekkürlerini iletti.

Konuyla ilgili soruşturma sürüyor. – ADIYAMAN

cavdir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu