Ekonomi

ADA balinalarının son hareketleri kritik direnci kırabilir mi?

Kripto para piyasasındaki en popüler altcoinlerden biri. ADA yeni haftaya satış duvarını kırmaya çalışan balinalarla başladı. Bir kripto analisti, ADA balinalarının geçen ay 57 milyon dolar değerinde jeton satın aldığını tweetledi.

kripto analisti Ali (@ali_charts) bu sabah popüler altcoin hakkında iki tweet attı. Ali, ilk tweet’inde şu anda 0,40 ila 0,42 dolar arasında 3,85 milyar tokenlik devasa bir satış duvarı olduğunu paylaştı. Analist, bu satış duvarının üzerinde bir direnç olduğu için, bu engeli aşmanın bir yükseliş fitilini ateşleyebileceğini ekledi.

Birkaç saat sonra analist, IntoTheBlock’tan en son zincir üstü bilgileri içeren bir grafik paylaştı ve 1 milyon ila 10 milyon ADA tutan balinaların geçen ay yaklaşık 150 milyon token satın aldığını gösteriyor. Cari fiyatlarla değerlendirdiğimizde bunun yaklaşık 57 milyon dolara mal olan bir süreç olduğu iddia ediliyor.

Ne olacak?

Balinalar, yukarıda belirtilen satış duvarını kırmaya çalışıyor olabilir, bu da popüler altcoinin yükselişi için iyi bir işaret olabilir. Ancak bu hareketin uzun süre devam edebilmesi için büyük bir engelin aşılması gerekmektedir.

Dikkate alınması gereken bir diğer nokta da, bahsi geçen balinaların, bir FOMO aynasını tetiklemek amacıyla geçen ay 57 milyon dolarla ADA’ya giren balinalar olabileceğidir.

Bu yazının yazıldığı sırada ADA, 0,3863 $ civarında işlem görüyor ve son 24 saatte %0,45 düştü. Günlük grafikte aşağı yönlü olmasına rağmen, haftalık grafikte %10.63 artışla hala yeşil.

ADA da son 24 saatte bitcoin(BTC) ve Ethereum ( ETH) sırasıyla %2,08 ve %1,71 güçlendi.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

gumusova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu