Haber

Zonguldak’ta Madene Dökülen: Bir İşçi Hayatını Kaybetti

ZONGULDAK’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Kurumu’na bağlı madende meydana gelen göçük sonucu hayatını kaybeden Erdal Karaçam (38) köyünde toprağa verildi. Karaçam’ın Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeye giderek kurtarma çalışmalarına katıldığı belirtildi.

Olay, dün TTK Karadon Kurumuna bağlı maden ocağında eksi 360 ve 460 kodların ortasında meydana geldi. Kömür üretimi sırasında Erdal Karaçam’ın üzerinden ‘postal’ adı verilen kömür yığını aktı. Direk ile göçük arasına sıkışan Larch’ı sıkıştığı yerden kurtararak yere indirdi. Sağlık ekiplerinin hayatını kaybettiğini belirlediği Karaçam’ın cansız bedeni Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

14 yıllık maden işçisi ve iki çocuk babası Erdal Karaçam’ın cenazesi morgdan alınarak Devrek ilçesine bağlı Yağmurca köyüne getirildi. Köy camisinde düzenlenen cenaze törenine Karaçam’ın meslektaşlarının yanı sıra TTK Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Kiraz, Genel Müdür Yardımcıları Fazlı Uncu ve Ercan Gebeş, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt da katıldı. Karaçam’ın ailesi tabutun başında taziyelerini kabul etti. Hasan Karaçam, cenazede kardeşinin tabutunu okşadı. Erdal Karaçam, kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.

Erdal Karaçam ile 4 yıldır birlikte çalıştığını söyleyen Aydoğan Eroğlu (35), “Deprem bölgesine birlikte isteyerek gittik, orada can kurtarmaya çalıştık. Erdal kardeşimizi tek elden kazada kaybettik. çok iyi bir insandı, çalışkan, yardımseverdi. İşi onun sayesinde oldu. “Onu öğrendik. Talihsiz bir olayda hayatını kaybetti. Çok fazla önlem alıyoruz ama bazen beklenmedik bir olay olabiliyor. Ne de olsa yerin 700 metre altında her yerde tehlike olabilir. Ne kadar önlem alırsak alalım bazen yetersiz kalıyor. Erdal kardeşimizi bir kahraman gibi hatırlayacağız. Mekanı cennet olsun.” dedi.

sason-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu