Haber

YKS sınavı ne zaman çıkıyor? YKS – TYT sınavının son çıkış saati nedir? YKS kaç dakikada çıkar?

Şu an sınav bitmediğine göre sınava giren adayların yakınları ve daha birçok vatandaş YKS sınavından saat kaçta çıkıyor? Peki YKS – TYT sınavının son tarihi nedir? Sınav bitiş saatleriyle ilgili incelemeler sürüyor. Arama motorlarındaki bilgilere göre birçok kişinin gündemine YKS sınavı ne zaman çıkıyor? Soru var. Bu haberimizde TYT YKS sınav tarihi ile ilgili merak edilenleri yanıtladık. Peki, YKS sınavı saat kaçta çıkıyor? YKS – TYT sınavının son tarihi nedir? YKS kaç dakikada çıkar?

YKS SINAV SAAT KAÇTA ÇIKIYOR?

ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre bu yıl 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yapılacaktır. TYT (Temel Yeterlilik Testi) sınavı ilk oturum olarak planlanmakta olup saat 10:15’te başlayacak ve 13:00’da sona erecektir. Bu oturumda adaylara toplam 120 soru sorulmuş ve süreleri 165 dakika olarak belirlenmiştir.

TYT SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları 20 Temmuz’da adayların kullanımına sunulacak. Temmuz ayı başında yapılan sınavlar üç aşamada tamamlanacak: Türkçe-Yabancı Dil Sınavı (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT). TYT sınavı 17 Haziran’da, AYT ve YDT sınavları ise 18 Haziran’da yapılacak. ÖSYM, sınavların sorunsuz tamamlanmasının ardından adayların sonuçlarına ulaşabilecekleri tarihi 20 Temmuz olarak belirledi.

kazimkarabekir-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu