Haber

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Gazetecilerle Buluştu

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Alım ve Vali Yılmaz Şimşek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Programa Kurşun Alımı ve Vali Şimşek’in yanı sıra; Türkiye Gazeteciler Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Hakan Sezerer, Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Lideri Muhittin Karahan, ilimizde görev yapan gazete, televizyon, ajans muhabirleri ve internet gazetecileri ile yıllarını mesleğe adamış emektar gazeteciler katıldı.

Programda ilk olarak söz alan 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Lideri Muhittin Karahan, “Bu özel günde bizleri bir araya getiren Valimiz Yılmaz Şimşek ve Başkanımız Hilmi Bilgin’e teşekkür ediyorum. Kişi hak ve özgürlüklerini esas alan, toplumsal değerlere saygılı, tarafsız, ilkeli, özgür basın demokrasimizin vazgeçilmez unsurudur. Bu uğurda özveriyle çalışan tüm meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Aramızdan ayrılan can dostlarımıza Rabbimden rahmet diliyorum mekanları cennet olsun.

Ardından Türkiye Gazeteciler Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Hakan Sezerer, “Bu mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli bir yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları tarafsız bir şekilde kamuoyuna aktarmakta ve bir anlamda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin habercisi haline gelmektedirler. kamu vicdanının sesi. Kamunun gözü kulağı olan gazetecilerimiz ile ilimizdeki tüm basın ve yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının halkımıza yapmış oldukları hizmetlerden dolayı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Sivas’a işlerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

Gazetecilerin halkı aydınlatmak ve şehrin gündemini aktarmak için özveriyle çalıştıklarını söyleyen Önder Hilmi Alım, “Farklı görevlerde bulunsak da hepimiz bu şehre hizmet eden, çalışan bireyleriz. Valiliğimiz ile ortak bir program düzenleyerek siz değerli basın mensupları ile bir toplantıya gelip gününüzü kutlamak ve sohbet etmek istedik.Burada iki konuya dikkat çekmek istiyorum.Kamuoyunun bilgilendirilmesi konusunu önemsiyoruz. ilkeli ve tarafsız bir anlayışla çalışma süresi kavramı ne olursa olsun.Alan çalışmanız sırasında yaşadığınız sıkıntıları da dile getiriyorsunuz.İkisi de doğru.Günümüzde her mesleğin kendine göre sorunları var.Sizin görüşleriniz doğrultusunda ve bu tür programlarda ortaya çıkan öneriler, siz değerli basın mensuplarımızın daha iyi bir ortamda çalışabilmeleri ve yerel olarak bizi ilgilendiren alanlarda herkes gibi daha özgüvenli olabilmeleri için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. bkz. İlimizde, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan olay ve gelişmelerden bizleri haberdar eden gazeteci arkadaşlarımız; Halkımızın menfaatlerini gözeterek yaptığı haber ve yayınlarla da şehrimizin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına ve kalkınmasına olumlu katkı sağlamaktadır. Basın mensuplarımızın doğruluk, tarafsızlık, hız ve inandırıcılık unsurlarından taviz vermeden görevlerini hassasiyetle yerine getirmeye devam edeceklerine inanıyorum. Bu duygu ve niyetlerle görev başında şehit düşen basın mensuplarımızı rahmetle anıyor, bu mesleğe gönül ve emek veren tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

Vali Yılmaz Şimşek, “Her koşulda gece gündüz demeden kamuoyunu bilgilendirmek için özveriyle çalışan gazetecilerimiz, bireylerin talep ve beklentilerini de yansıtarak bir kamu görevini de yerine getiriyor. Bu içerikte; Tarafsız, meslek etiğine bağlı, kişilik hak ve özgürlüklerine saygılı yazılı basının yanı sıra görsel medyamızın ilimizin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkısı takdire şayandır. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılan gazeteci kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Programın sonunda, gazeteci yazar İbrahim Yasak’ın yaklaşık 15 yıllık çalışması sonucunda derlenip kaleme aldığı ve 144 yıllık tarihte yayınlanan 122 gazetenin orijinal baskılarını içeren ‘Sivas Basın Tarihi’ adlı kitap takdim edildi. Sivas basını tanıtıldı.

Belediye Başkanı Hilmi Alım, yazar İbrahim Yasak’ı tebrik ederek kitabı Sivas Belediyesi olarak yayınlayacaklarını söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu