Haber

Road Race Kırıkkale 2.2 UCI Bisiklet Yarışları’nın ikinci günü başladı

– Road Race Kırıkkale 2.2 UCI Uluslararası Bisiklet Yarışları’nın ikinci günü başladı

KIRIKKALE – Kırıkkale’de düzenlenen uluslararası Road Race Kırıkkale 2.2 UCI Bisiklet Yarışları’nın ikinci gününde elit erkekler 164 kilometre etabıyla start aldı.

Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Kırıkkale Valiliği himayelerinde düzenlenen Yol Yarışı Kırıkkale 2.2 UCI Bisiklet Yarışı’nın ikinci gün etabına yerli ve yabancı sporcular Millet Bahçesi önünde katıldı. “Anadolu’nun kalbinde olimpiyat pedalları” sloganıyla düzenlenen yarışlara katılan 14 takımdan 53 sporcu 164 kilometrelik parkurda pedal çevirmeye başladı. Kentin kültürel varlıklarının ve doğal güzelliklerinin bulunduğu bölgelerde sporcular zafer için yarışıyor.

Vali Bülent Tekbyıkoğlu, organizasyonun geçen yılki başarısından dolayı bu yıl uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek, “Polisimize, jandarmamıza, federasyon yetkililerimize, gençlik spor il müdürümüze ve heyetimize, teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yıl daha büyük bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz” diyen vali yardımcıları, “Yarışların ikinci günündeyiz. İlk etap seçkin erkekler, ikinci etap ise genç erkekler burada oynanacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu