Ekonomi

Pam Taşımacılık EPS’si yetersiz kaldı, gelir yıllık bazda %17,6 düştü

TONTITOWN, Ark. – P.A.M. Transportation Services, Inc. (NASDAQ:PTSI) 2024 yılının ilk çeyreği için kazanç ve gelirlerinde önemli bir düşüş olduğunu ve seyreltilmiş hisse başına kazancın (EPS) 0,01 dolar ile 0,10 dolarlık analist konsensüs tahmininin 0,09 dolar altında kaldığını bildirdi.

Şirketin bu çeyrekteki toplam geliri 182,6 milyon dolar olarak gerçekleşerek 183,2 milyon dolarlık konsensüs tahminini biraz aştı ve geçen yılın aynı dönemine kıyasla %17,6’lık bir düşüşe işaret etti.

P.A.M. Taşımacılık Hizmetleri Başkanı Joe Vitiritto, bu zorlu çeyreği, nakliyecilerin maliyetin altında ya da maliyete yakın fiyatlar elde etmesine olanak tanıyan kapasite fazlası piyasasına ve maliyetleri artıran ve ekipman kullanımını azaltan hava koşullarına bağladı.

Zorlu ekonomik döngüye rağmen Vitiritto, çalışanların sıkı çalışması ve özverisi için minnettarlığını dile getirdi ve şirketin maliyet azaltma, verimlilik kazanımları ve navlun ortamının iyileştiği zaman için pazar konumlandırmasına odaklandığını vurguladı.

Şirketin bu çeyrekteki faaliyet zararı 0,7 milyon dolar olurken, faaliyet oranı % 100,4 olarak gerçekleşti. Şirketin 5,2 milyon dolar net gelir ve 0,23 dolar EPS bildirdiği 2023’ün ilk çeyreği ile karşılaştırıldığında, mevcut sonuçlar kamyon yükü pazarında karşılaşılan zorlukları yansıtıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika’da kuru yük kamyon taşımacılığı hizmeti veren P.A.M. Taşımacılık Hizmetleri, bu çeyrekte 9,6 milyon dolar işletme nakit akışı bildirdi.

31 Mart 2024 itibariyle şirketin 185,7 milyon dolar nakit, pazarlanabilir hisse senedi ve kullanılabilir likiditesi bulunurken, özkaynakları 314,6 milyon dolar olarak gerçekleşti. Ödenmemiş borç 31 Aralık 2023’e göre hafif bir artışla 271,6 milyon dolara yükseldi.

Kazanç açıklamasının ardından hisse senedinin hareketi hakkında bilgi verilmediği gibi, hareketin belirli bir nedeni de belirtilmedi. Ancak sonuçlar, şirketin stratejik finansal yönetim ve operasyonel verimliliğe odaklanarak zorlu bir dönemden geçtiğini gösteriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberbagcilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu