Teknoloji

Nintendo Switch 2 İçin Beklenen Açıklamayı Yaptı!

Yakın bir zaman önce yatırımcılar için bir sunum gerçekleştiren Nintendo Switch 2 için beklenen açıklamayı yaptı. Çok fazla bir şey söylenmese de, zaman aralığı belli oldu. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Riot Games’ten Vanguard İddialarına Açıklama Geldi


Varlığından 2015 yılında haberdar olduğumuz Switch, 2017 yılının Mart ayında satışa sunulmuştu. Nintendo, aradan geçen yedi yıllık süreçte konsolun Lite ve OLED olmak üzere iki farklı modelini de oyuncular ile buluşturmuştu. Halihazırda başarılı bir satış grafiği olup da 140 milyondan fazla satan Switch sonrasında, Japon firmanın sıradaki konsolunu ne zaman duyuracağı büyük bir merak konusu olmuştu. Bununla birlikte, teknik özellikleri ve duyuru tarihine dair pek çok iddia, sızıntı ve söylenti ile karşılaşmıştık.

Nintendo Switch 2 Hakkında Resmen Konuştu!

Yakın bir zaman önce de Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, beklenen açıklamayı yaptı ve yatırımcılar için düzenlenen toplantıda Switch 2 konusuna değindi. Furukawa, Switch selefinin mevcut finansal yıl içerisinde duyurulacağını müjdeledi.

“Ben, Nintendo Başkanı Furukawa. Bu finansal yıl içerisinde Nintendo Switch selefi için bir duyuruda bulunacağız. Nintendo Switch’in varlığını Mart 2015’te duyurmamızın üzerinden dokuz yıl geçti. Bu Haziran ayında 2024 yılının ikinci yarısı için bir Nintendo Direct düzenleyeceğiz, ama lütfen farkında olun ki o sunum sırasında Nintendo Switch selefinden bahsedilmeyecektir.”

Buradan da anlayacağımız üzere, yeni konsol ile 2025 yılının Mart ayından önce tanışmış olacağız. Daha önceden ortaya atılan iddiaların ve sızıntıların işaret ettiğine göre Switch 2, çift ekran ile gelebilir. 3DS aksiyona bu ekranlar ayrılabilecek olup, kablosuz olarak bağlantılı olacaklarmış. Dahası ise cihaz kapalı iken çalıştırabilmek için kullanabileceğimiz bir dokunmatik ekranın olacağı da söylenmişti.

Bir diğer dikkat çeken detay ise, cihazın PlayStation 5 gücünde olacağı yönünde. Öyle ki RedGamingTech tarafından ortaya atılan iddialara göre, yeni konsolda 2x Cortex-A4 çekirdekli, 2x Cortex-A720 çekirdekli ve 4x Cortex-A520 çekirdekli bir MediaTek işlemci tarafından desteklenebilirmiş. Ekran kartı işlemcisinin de yeni Ada Lovelace mikro mimarisine dayanan 12 veya 16 akışlı çoklu işlemciye sahip olacağı da söylenmişti. Hal böyle olunca, NVIDIA Jetson AGX Orin 32 GB içindeki grafik işlemci biriminden daha kuvvetli olacağı anlamını taşıyor. Bellek tarafında ise 12 veya 16 GB bellek ve geriye dönük uyumluluğun da sunulacağı söylenmişti.

kepezhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu