Ekonomi

İran petrolünün üretimi, satışı ve sevkiyatına karışan 9 şirkete ABD’den yaptırımlar

ABD yönetimi, İran petrol ve petrokimyasının üretimi, satışı ve sevkiyatında değerli rol oynayan 9 şirketi yaptırımlar listesine ekledi.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin (OFAC), İran’ın petrokimya ve petrolünün üretimi, satışı ve Asya’daki alıcılara sevkiyatında rol oynayan şirketlere yaptırım uygulayacağı belirtildi.

Bu kapsamda yaptırım listesine 9 şirketin eklendiği açıklamada, bu şirketlerden 6’sının İran merkezli petrokimya üreticileri veya yan kuruluşları, 3’ünün ise Malezya ve Singapur’da satış ve sevkiyatı kolaylaştıran şirketler olduğu belirtildi. daha önce yaptırım uygulanan Triliance Petrokimya şirketi adına petrol ve petrokimya ürünleri satışı. bildirildi.

Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Hazine Müsteşarı Brian Nelson, İran’ın ABD yaptırımlarını ihlal ederek petrokimya ve petrol tesislerini satmak için Doğu Asya’daki alıcılara giderek daha fazla yöneldiğini söyledi.

Nelson, “ABD, Tahran’ın yasadışı gelir kaynaklarını hedef almaya odaklanmaya devam ediyor ve bu ticareti kasten kolaylaştıranlara karşı yaptırımlarını uygulamaya devam edecek” dedi. terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu