Haber

Fransız Belediye Çalışanı Guinness Dünya Rekorlarına Kabul Edilmedi

Fransız belediye çalışanı Richard Plaud, 8 yılda 700.000 kibrit kullanarak Eyfel Kulesi’nin 7 metrelik bir modelini inşa etti. Ancak satın alınamayan bir markanın kibrit çöplerini kullandığı için Guinness Dünya Rekorları’na girişi reddedildi. Plaud, 706.900 maçın ticari olarak mevcut olmadığını ve orijinal halinden çok farklı bir şekilde değiştirildiğini belirten Guinness Dünya Rekorları yetkililerine isyan etti. 2015 yılında başladığı projede yaklaşık 4.200 saat harcadı.

Fransız belediye çalışanı Richard Plaud, 8 yılda 700.000 kibrit kullanarak Eyfel Kulesi’nin 7 metrelik bir modelini inşa etti. Ancak mağazalardan satın alınamayan bir markanın kibrit çöplerini kullandığı için Guinness Dünya Rekorları’na girmesine izin verilmedi.

47 yaşındaki Plaud, Guinness Dünya Rekorları yetkililerinin modeli görmeden aldıkları kararla tüm hayallerini yerle bir ettiğini söyledi.

Kuruluş, Plaud’un kullandığı 706.900 kibritin ticari olarak satışa sunulmadığını ve orijinal halinden çok farklı hale getirildiğini belirtti. Bu nedenle rekor denemesinin kabul edilemeyeceğini açıkladı.

Belediye çalışanı Plaud, projesinin engellenmesine isyan ederek rekor kırdı. “Bu karar hayal kırıklığı yaratıyor ve anlaşılmaz” diye yakındı. Plaud, Guinness’in kendisini kabul edeceğini umuyordu ancak reddedilince büyük hayal kırıklığına uğradı. Sosyal medyadaki öfkeli paylaşımında, “Birbirine yapıştırılan 706.900 kibritin kibrit olmadığını nasıl açıklıyorsunuz?” diye sordu.

Plaud, Flam’Up adlı bir Fransız kibrit üreticisinden başsız kibritlerle dolu büyük kutular sağlamasını istedi. 2015 yılında başladığı projede yaklaşık 4.200 saat harcadı.

haber-puturge.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu