Haber

Depremde hayatını kaybeden 9 yaşındaki Mehmet depremsiz bir yıl diledi

Kayseri itfaiye ekipleri enkazda KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen 7,7’lik depremde hayatını kaybeden Mehmet Yücel Çopur’un (9) çizdiği resmi buldu. Çopur’un ağaç resmine “Mutlu Yıllar”. 2021 yılının depremsiz ve koronasız bir yıl olmasını diliyorum’. Görüntüyü Kayseri’ye getirdiklerini belirten itfaiye eri Özgür Öksüm, “Arama kurtarma çalışmaları sırasında Fatma Çopur isimli kadından bir ses aldık. O sese doğru yöneldiğimizde ilk elimize gelen şey itfaiyede. eşyaların bulunduğu alan, Fatma Çopur’un oğlu Mehmet Yücel Çopur’un 2021 yılında çizdiği resimdi. Elimize alıp yazıyı görünce duygulandık” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Kayseri’den 71 itfaiyeci arama kurtarma çalışmaları için Kahramanmaraş’a gitti. Ekipler, 7 Şubat’ta Hayrullah Mahallesi’ndeki Yeşilada Apartmanı’nın enkazında Fatma Çopur (36) ile oğlu Mehmet Yücel Çopur’un bulunduğunu belirledi. Fatma Çopur yaralanırken oğlunun yaşamını yitirdiği belirlendi. Hastaneye kaldırılan Fatma Çopur, doktorların 4 günlük müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Ekiplerin enkazda yaptığı çalışma sırasında Mehmet Yücel Çopur’un yılbaşı gecesi çizdiği resim bulundu. Çopur’un ağaç tablosu, ‘Yeni Yılınız Kutlu Olsun. 2021 yılının depremsiz ve koronasız bir yıl olmasını diliyorum’. İtfaiyeciler bu tabloyu etkilendikleri Kayseri’ye getirdiler. 17 gün boyunca bölgede çalışan gruplar, 37 kişiyi enkazdan canlı olarak kurtardı.

Yaşadıklarını anlatan itfaiye eri Özgür Öksüm, “Kahramanmaraş’a kurtarma operasyonu için giden ilk ekip biziz. Bölgeye gittiğimizde gördük ki yıkım var ama bu yıkım bildiğimiz yıkım değildi. Kıyamet gibi bir durum oldu elimizden geldiğince insanları kurtarmaya çalıştık daha önce de almıştık çok üzüldük bu aldığımız ikinci kötü haber arama kurtarma çalışmaları sırasında bir bayandan ses geldi Gerçek sese döndüğümüzde eşyaların bulunduğu alanda elimize ilk gelen Fatma Çopur’un oğlu Mehmet Yücel Çopur’un 2021 yılında çizdiği fotoğraf oldu. 2021 yılının yılbaşı gecesi çocuğumuz ‘Depremsiz ve koronasız bir yıl diliyorum’ diye yazmış. Fatma Çopur isimli bir bayandı, saatlerce onunla vakit geçirdi, konuştuk, ‘Orada mısınız, geliyoruz, sabredin, çıkarttığımızda yaşıyordu ama bugün aldığımız habere göre ayağı kırıktı. üçüncü gün kesildi ve dördüncü gün Fatma vefat etti.Tabloyu yapan oğlunu göremedik.Fatma Hanım’ı çıkardığımızda ‘Benim bir oğlum bir de babam var’ diyordu.Fatma’dan bir gün sonra Hanım çıkarıldı, oğlunun ve babasının cansız bedenleri mezardan çıkarıldı.Çocuğun yaptığı resmi çekip Kayseri itfaiyesine getirdik.Çerçevelettirdik bundan sonra itfaiye duvarında olacak. Ne kadar zor olursa olsun bize Mehmet kardeşimizi hatırlatacaktır” dedi.

viransehirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu