Haber

Demirtaş: Muharrem Hoca çok ayıp, bu yakışıksız sözler seçimden sonra ona yapışacak.

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kilitlenmişken, 4 cumhurbaşkanı adayından biri olan Memleket Partisi’nin Genel Başkanı Muharrem İnce hem yaptığı açıklamalar hem de muhalefetin çağrılarına kayıtsız kalmasıyla gündemde. adaylıktan çekilmek.

DEMİRTAŞ’TAN İNCE HAKKINDA BİR YORUM

HDP ile ilgili “PKK’lılarla işim olmaz” yorumuyla tartışma yaratan İnce’ye bir yorum da eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tan geldi.

HDP İLE İLGİLİ SÖZLER TARTIŞMA YARATTI

Bir önceki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP adına yarışa giren ve o dönemde kendisini cezaevinde ziyaret eden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Demirtaş, “Anlaşma yapmayacağım” diyerek şimdi de HDP’ye karşı. PKK’lılarla” ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı. bu telaffuz aracılığıyla ‘savunma’nın gelişimine atıfta bulundu.

“Üç beş oy uğruna HDP’lileri aşağılamaya hakkı yok”

Demirtaş, Gerçek Gündem’e yaptığı açıklamada, “İlkelerle siyaset yapılmadığı zaman böyle saçmalıklar normal. Bu sözleri ona yakıştıramıyorum. Muharrem Hoca çok ayıp, bu yakışıksız sözler seçimden sonra ona yapışır. Üç beş oy uğruna milyonlarca HDP’liyi aşağılamaya, incitmeye çalışıyor. Kimsenin hakkı yok” dedi.

halfetihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu