Haber

Bursa’nın yeni Valisi Mahmut Demirtaş nerelidir, kaç yaşında? Bursa Valisi kim oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre 57 ilin valisi değişti. AFAD Lideri Yunus Sezer Edirne Valisi olurken, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Erzincan Valisi oldu. Peki, Bursa’nın yeni Valisi Mahmut Demirtaş nereli, kaç yaşında? Bursa Valisi kim oldu?

BURSA VALİSİ KİMDİR?

Valilik Kararnamesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre 57 ilin valisi değişti. Atama kararına göre, İzmir Valiliği’ne Adana Valisi Süleyman Elban atandı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de Adana Valiliğine atandı. AFAD Lideri Yunus Sezer Edirne Valisi olurken, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Erzincan Valisi oldu.

Mahmut Demirtaş, Bursa Valisi oldu.

BURSA VALİSİ MAHMUT DEMİRTAŞ KİMDİR?

Mahmut Demirtaş, (d. 1965, Çiçekdağı, Kırşehir), Türk bürokrat. Bursa valisi ve büyükşehir belediye başkanı.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Çayıralan, Felahiye, Kızılcahamam ve Atabey Kaymakamlıkları, Güzelyurt, Pütürge Kaymakamlıkları, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı ve Mülkiye Müfettişi olarak çalıştı. Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Adıyaman Valisi olarak atanmıştır. 1 Haziran 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesinde yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Adana Valiliği görevine atandı ve bu görevi 4 yıl sürdürdü.

10 Haziran 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı kararı ile Mardin Valisi olarak atanmıştır. 10 Temmuz 2023 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile Bursa Valisi olarak atanmıştır. Demirtaş evli ve iki çocuk babasıdır.

57 İLE YENİ VALİ

Valiler Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre 57 ile yeni vali atandı.

ADANA’YA İZMİR VALİSİ KÖŞGER ATANDI

Atama kararına göre, İzmir Valiliği’ne Adana Valisi Süleyman Elban atandı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de Adana Valiliğine atandı. Antalya Valiliğine Malatya Valisi Hulusi Şahin, Bursa Valiliğine Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Trabzon Valiliğine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım atandı. Malatya Valiliğine Antalya Valisi Ersin Yazıcı atandı.

AFAD LİDERİ SEZER EDİRNE VALİSİ OLDU

AFAD Lideri Yunus Sezer Edirne Valisi olurken, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Erzincan Valisi oldu. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı.

Alakalı haberler

ŞİRNAK VALİSİ ALİM EMLAK DENETİM BAŞKANLIĞINA ATANDI

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz oldu. Şırnak Valisi Osman Alım Mülki Müfettiş olarak atandı. Cevdet Atay, Şırnak Valisi oldu. Muğla Valisi Orhan Tavlı Samsun Valisi, Samsun Valisi Zülkif Dağlı Çorum Valisi oldu.

İşte görevlerin tam listesi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu