Ekonomi

Bilecik’te ekmek zammı geri çekildi

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, geçen hafta ekmeğe uygulanan zamma ilişkin bilgilendirici bir açıklama yaparak, “Komisyonda alınan karara göre ekmeğin fiyatının önceki fiyat olan 4 TL olarak belirlenmesine karar verildi. 5 TL değil.”

Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı yaptığı açıklamada, “Geçen gün Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın ekmek fiyatlarına zam talebiyle ilgili olarak Belediye Başkanımız ‘uygun değil’ görüşünde bulundu. Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği’nin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde belirtilen ekmeğin fiyatına ilişkin tarifeler ilgili belediye, İl Ticaret Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, ilgili oda temsilcilerinden oluşan kurulun değerlendirmesi ve görüşü alındıktan sonra birlik kararı beklenmeden alınan ekmek zammı talebi ilgili federasyon ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından kabul edilmedi.

Zabıta müdürlüğü ekipleri tüm fırınlarda fiyat araştırması yapıyor.

Subaşı, açıklamasının devamında Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün tüm fırınlarda fiyat denetimi yaptığını belirterek, şu bilgilere yer verdi:

“Alınan kararla Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri unlu mamuller üreten işyerlerinde ekmeğin gramaj ve fiyat kontrolünü yapmaya devam ediyor. Halkımızın gıda ürünleri başta olmak üzere her alanda sağlıklı, inançlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapması için kontroller devam edecek.” Uygun Fiyat.” – BİLECİK

uluborlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu