İş

Alman İş Adamları Derneği MÜSİAD’da

BURSA (DÜNYA) – MÜSİAD Dernek merkezinde, MÜSİAD Bursa Şubesi Lideri Nihat Alpay ve İdare Konseyi Üyelerinin mesken sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Alman İşadamları Derneği Lideri Ahmet Hicri Ağırman ve dernek üyeleri katıldı. Alman ve Türk asıllı işadamlarından oluşan Alman İşadamları Derneği üyeleri, Almanya’daki iş imkânlarına, teşviklere, yatırıma muhtaçlık duyulan alanlara ve muhtemel iş birliklere dair bilgilendirme yaptılar.

Toplantıda konuşan MÜSİAD Bursa Şubesi Lideri Nihat Alpay, “MÜSİAD memleketler arası ve ulusal yapılanmasıyla Türkiye’nin en değerli sivil toplum kuruluşlarından biridir. Türk ve Bursa endüstrisinde kıymetli işler yapan ve hoş işlere imza atan firmaların sahiplerinin üye olduğu Derneğimiz, üyeleri için mümkün iş birliklerin önünü açmak için çalışıyor. Almanya’da iş yapmayı istek eden, Pazar araştırması yapmak isteyen üyelerimizi bu kıymetli dernekle bir ortaya getirdik. İş birlikleri burada kalmayıp ileriye taşınacağı inancımız tamdır. Güzel olsun” dedi.

“İş birliğine hazırız”

Almanya’dan gelen heyet ismine konuşan Alman İşadamları Derneği Lideri Ahmet Hicri Ağırman ise, şunları söyledi: “MÜSİAD’ı seviyor ve önemsiyoruz. Bizim bulunduğumuz bölgede (Aachen) memleketler arası iş yapan şirketlerin sayısı hayli fazla. Birinci etapta bu firmaların kendi ortalarındaki networkünü sağlama ismine bu derneği kurduk. Birebir vakitte milletlerarası ticaretlerinde de bu firmalara yardımcı olmaya başladık. Araştırma geliştirme ve iş birlikleri konusunda sizler üzere milletlerarası iş birliklerine hazır iş adamlarıyla görüşüyoruz. Bizim köprü işlevimiz çok değerli. Ticari bağların köprülerini kurmak için çalışmalıyız. Sizlerle birlikte olmaktan çok memnunuz. Bu tanışmamız ve görüşmemiz umarım kalıcı ve somut iş birliklerine dönüşür. Bizler işbirliğine hazırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu