Yaşam

6 Şubat Depremlerini konu alacak “Şahsi Meselemiz” Filmi Sosyal Medyada Tepkiler Topladı

Hala yaraları sarmaya çalışıyoruz 6 Şubat depremleri ülkemizi hazırlıksız yakaladı ve büyük bir felaket olarak anıldı. Buna göre sayısız vatandaş; Evinden, sevdiklerinden, bağlı olduğu şeylerden ayrılmak zorunda kaldı.

Yaraları henüz iyileşme aşamasındayken sosyal medyadaki yorumlara göre olay “talihsiz bir zamanda” ortaya çıktı. Kişisel Meselemiz Sinema sosyal medyada eleştirilerin odağı haline geldi. 7,5 aydır hazırlanan filmin çekimlerine başlandı. Bu sinemanın neden bu kadar çok tartışmaya konu olduğunu açıklayalım.

Film deprem sırasında yaşananlara odaklanacak.

Çekimlerinin 1 ay içinde tamamlanması beklenen filmin galası deprem tarihinde yapıldı. 6 Şubat’ta Hatay’da düzenlenecek . Oyuncu kadrosunda Cezmi Baskın, Uğur Çavuşoğlu, Ömer Ahmet, Hilal Anay ve Özmen gibi isimlerin yer aldığı film, Hatay Valisi Mustafa Masatlı’dan Desteği de görüyor. Masatlı’nın sinemayla ilgili açıklaması şöyle:

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hatay ilinin “şahsi meselem” olduğunu söyledi. Elbette bu ifadeden yola çıkarak biz de bu milletin insanları olarak Hatay’ın da bizim meselemiz olduğunu, bu topraklara tamamen bağlı olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz.”

“Bugün ‘Şahsi Meselemiz’ filminin ilk çekim günü. Yapımcı Bülent Bey, yönetmenimiz ve Türkiye’nin her yerinden tanıdığımız sanatçılarla bir aradayız. Gerçekten bu sahneleri izliyorlar yeniden canlandırarakBu felaket ne kadar büyüktü ve bir millet bu felaketten nasıl kalkıp yeniden ayağa kalkabilirdi. normale dönmeye çalışıyorumgöstermeye çalışıyorlar.

Oyuncu Hilal Anay’ın şu sözleri farklı izleyicilerden de tepki aldı:

Karısını kaybetmiş bir kişiyi canlandırıyorum. O, harabeye dönmüştür ve bunu kabullenemez, anlayamaz ve sürekli reddeder. Aslında onun uyanışını ve sahneleri oynarken anlatmaya çalışıyorum. Aslında oynamıyoruz, yaşıyoruz.

“Çünkü bizden 50 metre uzaktabu acı 8 ay önce sıcakta yaşayan insanlarla Birlikte çekim yapıyoruz. İletişim halindeyiz, çok yakınız. Sahne bitince göz teması kuruyorum ve o anın bir oyuncu için tarif edilemez olduğunu düşünüyorum.

Enkazın dekorasyon olarak bırakılması, çekimler sırasında çevremizdekilerin bu sahneleri görmüş olması, gerçekten her şeyin sinemada anlatılıp anlatılamayacağı ve Vali Masatlı’nın ” normale dönmeye çalışıyorum“Sosyal medyada alınan şikayetlerin en önemli sorunları olarak öne çıkıyor.

Sosyal medyadaki tepkilerden bazıları:

Bunların dışında filmi sabırsızlıkla bekleyenler de var.

Sinema hakkındaki görüşleriniz neler?

caykaraajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu